Türkiye’de kendi tarzının öncüsü olan ve müziğini her zaman orijinal fikirlerle destekleyen Bedük‘ün son klibi yepyeni bir teknolojiyle destekleniyor. Microsoft ve Internet Explorer 9 desteğiyle hazırlanan yeni Bedük videosu “Disco Breaker“, izleyicilere interaktif bir klip deneyimi sunuyor. Video sırasında açılan pop-up pencerelerle klip kurgusuna farklı bir bakış açısı getiren çalışma son Html standartı Html 5’ın tüm imkanlarını kullanıyor.

Bedük’ün dansçılarını belirlemek için çekimlerinden önce MySpace sayfasından duyuru yaptığı, piste çıkıp dans ettiği ve Facebook ile bağlanıp izlerseniz kendi arkadaşlarınızı da içinde görebileceğiniz klip www.discobreaker.com adresinden izlenebiliyor. İzlerken en iyi deneyimi yaşamanız için Internet Explorer 9 tarayıcısı tavsiye edilse de şansınızı diğer tarayıcılarla da deneyebilirsiniz. Son bir not olarak şarkıda ismi geçen Ela’nın Bedük’ün kızının ismi olduğunu ekleyelim.

Klip için ufak bir tanıtım videosunu aşağıda görebilir, bu ilginç klip deneyimini tamamıyla yaşamak için buraya tıklayabilirsiniz.