11) Yüksek Sadakat – Haydi Gel İçelim

Grubun ikinci albümü ?Katil & Maktul?ün üçüncü videosu ?Haydi Gel İçelim? İmre Haydaroğlu’nun yönettiği, Ergin Öztürk’ün görüntü yönetmenliğini üstlendiği son derece başarılı bir çalışmaydı. Kamera önünde çok sayıda kişiyi izlediğimiz klipte bu görevi ise Plato-Inn tiyatrocuları üstlendi. Çekimlerinde Red kamera kullanılan ?Haydi Gel İçelim? özellikle verdiği birliktelik mesajıyla dikkat çekiyordu. 26 Mayıs’ta kanallara dağıtılan video aynı zamanda PowerTurk’ün ?Kulis? programında çekimlerini takip ettiği çalışmalardan biri oldu. İzlemek için tıklayın.

Ödülü: En İyi Toplu Performans (Plato-Inn Oyuncuları + Yüksek Sadakat)

?????

10) Sertab Erener ? Açık Adres

Sertab Erener’in bu siyah-beyaz, sakin, aşka övgü dolu videosu yılın son zamanlarında yayınlanan videolardandı. Erener’in normalde gördüğümüzden daha doğal, cüretkar hallerini izlediğimiz klibi şarkıcıyla uzun zamandır arkadaş olan Burak Ertaş yönetti. Antalya’da çekilen klip için Sertab Erener ?İlk kez bir video klipte ?ben?i daha belirgin yansıttık. Her şey daha da arınmış. Benim üzerimde de bir şey yok. Hiçbir mimik, gereksiz yüz hareketi bile yapmadan şarkıyı söyledim? şeklinde konuşmuştu. Ayşe Özyılmazel ise köşesinde övgüyle andığı videoyu ?siyah beyaz bir aşka siyah beyaz olağanüstü bir klip? olarak tanımlamıştı. Klibin diğer oyuncularının film tadındaki sahneleri de dikkat çekiciydi. İzlemek için tıklayın.

Ödülü: En İyi Işık Kullanımı

?????

9) Hadise ? Evlenmeliyiz

Emir Khalilzadeh’in çektiği video hiç şüphesiz şarkının içeriği ve klibin hikayesi arasında en fazla uçurum olan çalışmalardandı. Gelgelelim parça pek beğenilmediği için bu durum klibin işine yaradı. Aslında Hadise’nin klip için ilk fikri gelinlik giyip, bir ?kaçak gelin? hikayesi çekmekti fakat sonra yönetmenin tercihiyle tek planda çekilen esprili bir klip tercih edilmiş. Ön hazırlığı 2.5 hafta süren klipte görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstleniyordu. Orion platolarında çekimler 15 saat sürdü, 7 ayrı ışık set-up’ı kuruldu, 60 kişi çalıştı. 35 mm formatında Green Box’ta çekilen videoda Hadise’nin giydiği 10.000 Euro’luk Balmain ceket de konuşulan bir unsur oldu. İzlemek için tıklayın.

Ödülü: En İyi Dekor

?????

8 ) Göksel ? Senden Başka

Nostaljik albümüne çektiği video kliplerde de aynı havayı devam ettiren Göksel ?Senden Başka? klibini, sponsorluk anlaşması imzaladığı Çamlıca Portakallı Gazoz desteğiyle çekmişti. Şarkı aynı zamanda markanın reklamlarında da kullanıldı. Walky ? Talky’nin yönettiği klipte 70 kişilik teknik ekip çalıştı ve kullanılan özel efektler sebebiyle 200’ü aşkın saat bilgisayar çalışması yapıldı. Videonun görüntü yönetmenliğini Emre Tanyıldız, yapımcılığını ise Soda Filmmakers üstlendi. İzlemek için tıklayın.

Ödülü: En İyi Özel Efektler

Devam Et: 2009’un En İyi Videoları ( 7 – 4 )

Geri Dön: 2009’un En İyi Videoları ( 15 – 12)