Genç neslin en kendine özgü seslerinden Aydilge, ikinci albümünün tanıtımını sürdürürken edebi yetenekleriyle de ses getiriyor. Şarkıcının yazdığı romanlardan “Bulimia Sokağı” İnönü Üniversitesi’nde müfredata girdi! Kurumun eğitim fakültesinde Prof Dr. Mustafa Kılıç’ın dersinde incelenen kitapta toplumun beğeni standartları altında kıvranan gençler anlatılıyor. Ana karakter ise ruhundaki açlığı yemek yiyerek doyurmaya çalışan, topluma ve kendi bedenine karşı duyduğu öfkeyi yediklerini kusarak çıkaran bir genç.
Kitaptaki bir karaktere çok da yabancı değiliz. Hikayede ismi geçen Tuğyan, Aydilge’nin ilk albümünde aynı isimli şarkısında seslendiği kişi. Son albümde yer alan “Yükseldin” adlı parçada ise bir başka romanı “Altın Aşk Vuruşu”ndaki uyuşturucu bağımlısı müzisyene sesleniyor.

Aydilge’yi kitabının bu tasdiklenmiş başarısından dolayı tebrik ederiz. Şarkıcı – yazar, bizlere dayatılan güzellik anlayışı ve yaşam biçimleri ile ilgili “Hayatımızda başka güzellikler olmayınca, yalnızca maddesel güzelliğe odaklanıyoruz. İnsanların manevi açlığa tutulmamalarını diliyorum. Çünkü bu açlık ne yemekle, ne uyuşturucuyla ne de herhangi başka bir bağımlılıkla doyurulamaz” şeklinde konuşuyor. Daha da önemlisi sadece konuşmakla kalmıyor, bu konularda edebi eserler veriyor.