?2010 İstanbul? teklisiyle, yılın en ilgi çekici projelerinden birine imza atan ve şarkısını 6 dilde söyleyen Eylem, ?2010 İstanbul?un Japonca versiyonuyla Japonlardan büyük ilgi gördü.

Geçtiğimiz ay Japonya İstanbul Başkonsolosu Katsuyoshi Hayashi tarafından ağırlanan Eylem, bu ayın başında ise Türkiye’de yaşayan Japonların yılsonu yemeğine davetliydi. İstanbul başkonsolosu Sn. Hayashi ve önde gelen yüzlerce Japon ismin bir araya geldiği gecede Eylem, ?Turkish Delight? ve ?2010 İstanbul?un Japonca versiyonu olan ? ?????????????????? ? şarkılarını seslendirdi.

Katılanları Japonca selamlamasıyla büyük alkış alan Eylem’in şarkıdaki Japonca telaffuzu da takdir topladı. Hareketli şarkılarda katılanlardan bazıları sahneye çıkıp Eylem’le beraber dans etti, göbek attı.

Geceyi organize eden isimler tarafından, ?bundan böyle Japonlar için bir numaralı Türk pop yıldızı? ilan edilen Eylem, Japonların sevgi ve saygılarından çok etkilendiğini belirtti. “2010 İstanbul”un Japonca versiyonunu aşağıda dinleyebilirsiniz.