“Sıfır” isimli son albümünü USB bellek formatında yayınlayarak büyük bir yeniliğe imza atan grup 110, hayran sitesini de yepyeni ve daha önce denenmemiş bir oluşuma çevirdi. Genelde tercih edilen forum formatındaki 110.biz sitesini kapatan grup yerine sözlük formatındaki www.110sozluk.com adresini hayata geçirdi.

İçerik olarak daha zengin, kişiselleştirmeye açık, daha interaktif ve dinamik bir platform oluşturmayı amaçlayan grubun bu girişiminde sadece kendisiyle ilgili değil, her konuda başlıklar mevcut. Bu sayede ziyaretçiler içeriği kendi tercihlerine göre oluşturdukları gibi hem grupla ilgili hem de tüm müzik dünyasıyla ilgili en son haberlere, etkinlik takvimine ve videolara ulaşabiliyor, bunlar hakkında yorum yapabiliyor.

Profesyonel bir ekip tarafından tüm tasarımı ve kodlaması sıfırdan hazırlanan 110 Sözlük, işleyiş mantığı açısından diğer sözlük siteleriyle benzeşse de, video ve görsel içeriği, kişiselleştirme özellikleri, arayüz zenginliği açısından benzersiz olma iddiasında. Tasarımcı ekip bir radyo yayınını da siteye dahil etmek konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Daha uzak gelecekte ise müzisyenlere özel profiller ve bir internet televizyonu projesi siteye dahil edilmek isteniyor.

Bu yepyeni fikri bizzat tecrübe etmek ve sözlüğe yazar olarak kaydolmak için www.110sozluk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.