Geçtiğimiz yazlarda beklenmedik hitlere imza atmış üç ayrı isim yeni diskleriyle yakında raflarda olacak. 2009’da “Zilli” ile Özgün, 2008’de “Sana Güvenmiyorum” ile Zeynep Dizdar, 2007’de ise “Hadi Hadi” ile Fatih Ürek kendilerinden daha büyük prodüksiyonların hem ticari hem eleştirel anlamda önüne geçen işlere imza atmışlardı. Sonrasında başka tekliler yayımlasalar da bu şarkılarla gördükleri zirveleri Haziran sonunda tekrar zorlayacaklar. İşte önümüzdeki günlerin taze  ürünleri.

ÖZGÜN – YENİ

Özgün, askerlik görevini yerine getirirken hazırlıklarına başladığı dördüncü albümünün ilk müjdesini “Yeni” teklisiyle veriyor. Avrupa Müzik çatısı altındaki sanatçı bu yayımda “İstiklal” ve “Toz” şarkılarını ve “İstiklal”in üç farklı versiyonunu sevenleriyle paylaşıyor. Türk ve Yunan müziği etkileriyle hazırlanan çalışmada ağır top “İstiklal”in sözleri Osman Hekimoğlu, müziği Ender Çabuker’e aitken, “Toz”un sözleri İsra Gülümser’e, bestesi ise Phoebus Tassapoulos’a ait. Disk 25 Haziran’da raflarda. “İstiklal” şarkısını aşağıda dinleyebilir, şarkı sözlerini okuyabilirsiniz.

Tam yılın aşk aylarında / İstiklal barlarında / Her gece coşarken / Tüm sıkı dostlar yanımda / Boş kadehler masamda / Dolarken taşarken / Onu gördüm karşımda / Bir edepsiz merhaba / Geldi ve ansızın oturdu / İnadına / Bir of çekip “Allah” dedim / Böylesini ben hiç görmedim / Diğerleri sadece sevebilir ama bense uğruna ölebilirim / Bir ah çekip dünya dedim / Bu gece bana dar mı her yerin / Gözlerime baksan inanacaksam söyle rakı rakı rakı rakı büyük

FATİH ÜREK – ALIRIM AKLINI

En son geçtiğimiz sene “Hala Hala” isimli bir tekli çıkaran Fatih Ürek’in yeni diskinde üç şarkı yer alacak. DMC etiketiyle yayımlanan çalışmadaki şarkılar “Alırım Aklını”, “Panik Atak” ve “Yedi Tepe”. “Alırım Aklına”nın çıkış tarihi 25 Haziran 2010.

ZEYNEP DİZDAR – HAYAT BENİM ELİMDE

2008 tarihli albümü “Sana Güvenmiyorum” ile kendi bestelerine ağırlık vermeye başlayan Zeynep Dizdar geçtiğimiz yıl sonlarında “Aşkın Büyüsü” isimli kendi yazdığı bir şarkıyı dijital olarak satışa sunmuş ve fiziksel olarak yayımlamamıştı. Albüm öncesi hazırlık olarak lanse edilen bu şarkı eleştirilerin aksine listelerde başarı da elde etmişti. Mercan ve Rober Hatemo ile bu yıl varlık gösteren Erol Köse Production’dan çıkacak yeni disk 13 parçalık bir uzunçalar. 30 Haziran’da yayımlanacak çalışmanın içeriği şu şekilde:

 1. Hayat Benim Elimde
 2. Bir Çocuk Sevdim
 3. Bir Çocuk Sevdim (Akustik)
 4. Aşkın Büyüsü
 5. Nasıl Dayanırım
 6. Masum Değilsin
 7. Aşkımız İçin
 8. Şaka Değil
 9. Aşk Bu
 10. Affet
 11. Belki
 12. Hayat Benim Elimde (Karaoke)
 13. Bir Çocuk Sevdim (Karaoke)