16. Kral TV Müzik Ödülleri, 17 Mayıs 2010 Pazartesi günü sahiplerini buluyor. Ülkemizin en eski popüler müzik törenlerinden birisi olan Kral TV ödülleri, bu sene kategoriler bazında bir yenilenmeye gitmiş. Müzik türüne göre çeşitlenmeyen 10 kategorinin en yenisi ise “En İyi Remix” ödülü. İşte ödüllerin resmi sitesinde bile bulunmayan aday listesi.

EN İYİ ŞARKI: Bu Böyle (Sertab Erener) / Dünyanın Sonuna Doğmuşum (Manga) / Hastalıkta Sağlıkta (Mustafa Ceceli) / Resim (Ajda Pekkan) / Sevişmeden Uyumayalım (Sıla)

EN İYİ KADIN SANATÇI: Ajda Pekkan / Funda Arar / Sertab Erener / Sıla / Şebnem Ferah

EN İYİ ERKEK SANATÇI: Kenan Doğulu / Mustafa Ceceli / Serdar Ortaç / Volkan Konak / Yalın

EN İYİ GRUP: Babutsa / Bulutsuzluk Özlemi / Duman / Hepsi / Manga

EN İYİ ALBÜM: Kırık Kalpler Durağında (Candan Erçetin) / Zamanın Eli (Funda Arar) / Mustafa Ceceli (Mustafa Ceceli) / İmza (Sıla) / Mimoza (Volkan Konak)

EN İYİ ÇIKIŞ: Ayşe Özyılmazel / Babutsa / Çağrı / Emir / Yusuf Güney

EN İYİ ŞARKI SÖZÜ: Açık Adres (Soner Sarıkabadayı) / Kırık Kalpler Durağında (Candan Erçetin) / Limon Çiçekleri (Sermiyan Midyat) / Mimoza (Volkan Konak) / Sevişmeden Uyumayalım (Sıla)

EN İYİ BESTE: Açık Adres (Soner Sarıkabadayı) / Giden Günlerim Oldu (Oğuzhan Koç) / Resim (Serdar Ortaç) / Sevişmeden Uyumayalım (Sıla & Efe Bahadır) / Yak Gel (Febyo Taşel)

EN İYİ KLİP: Açık Adres (Burak Ertaş) / Ah Be Kardeşim (Ömer Faruk Sorak) / Çoban Yıldızı (Teoman) / Dünyanın Sonuna Doğmuşum (Yon Thomas) / Seviyorum Sevmiyorum (Umur Turagay)

EN İYİ REMİX: Oyalama Beni (Burak Yeter) / Sevişmeden Uyumayalım (Cihat Uğurel) / Açık Adres (Güray Kılıç) / Ah Be Kardeşim (Suat Ateşdağlı) / Heyecan (Uğur Kirik)

Oy kullanmak için resmi siteyi ziyaret edip, SMS yollanması gereken numaraları öğrenebilirsiniz. Halk oylaması yapılmayan kategoriler ise şunlar:

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ: Güneşi Gördüm (Mahsun Kırmızıgül, Tevfik Akbaşlı & Yıldıray Gürgen) / Kurtlar Vadisi: Gladio (Gökhan Kırdar) / Mommo – Kız Kardeşim (Erkan Oğur) / Nefes: Vatan Sağolsun (Fırat Yükselir) / Vavien (Attila Özdemiroğlu)

EN İYİ DİZİ MÜZİĞİ: Aşk ve Ceza (Kıraç) / Canım Ailem (Yonca Lodi) / Ezel (Toygar Işıklı) / Geniş Aile (Erkin Koray & Gripin) / Hanımın Çiftliği (Mazlum Çimen)