Demet Akalın‘ın 23 Nisan’da piyasaya çıkan “Zirve” albümünün ilk klibi “Tecrübe” isimli şarkıya çekildi. Tecrübe’nin söz ve müziği 2006’dan beri şarkıcının tüm çıkış parçalarında imzası olan Ersay Üner’e, düzenlemesi ise Erhan Bayrak’a ait. Tamer Aydoğdu’nun yönettiği klip İstanbul’un yeni mekanlarından Joke Circus’da çekildi.

Şarkıcının kliple ilgili macerası bir hayli ilginç. Önceki albümünden “Mucize” klibinin yabancı bir kliple ciddi benzerlikler taşıması sebebiyle eleştiri toplayan sanatçının talihsizliği bu albümde de devam etti. “Tecrübe” için Teoman Topçu yönetiminde, kızlar ve erkeklerin futbol maçı yaptığı, 40.000 TL bütçeli bir video çeken Akalın, yapım şirketinden, bu klibin de “Keep On Jumpin” adlı bir şarkının klibinden esinlendiğini öğrendi. Hiç düşünmeden videoyu çöpe atan şarkıcı, Tamer Aydoğdu yönetiminde bu klibi çekti. Bazı planları ve görüntü yönetimiyle kendi kliplerinden “Toz Pembe”yi anımsatan Akalın, en azından yabancı taklidi olmamasını garantilemiş gibi.

Şarkının sözlerini aşağıda okuyabilir, videoyu izleyebilirsiniz. Sıradaki klibin, albümdeki en iyi parçalardan “Evli, Mutlu, Çocuklu”ya geleceğini de müjdeleyelim.

TECRÜBE

Kime bu caka bu hava
Seni herkes iyi tanıyor
İki cümlelik yalan
Bir sözün bir sözünü tutmuyor

Şımarık dengesiz halin
Uzaktan bile fark ediliyor
Eş dost arkadaş her gün
Durmadan seni konuşuyor

Bu ne cesaret sanki felaket
Neresinde bunun asalet
Güzel oyundu ama bozuldu
Her şey çoktan unutuldu

Zamanın aşkları tatlı telaşları
Bütün detayları boş veriyor
Üzüntü hali olmuyor mani
Burada tecrübe konuşuyor