Türkiye’nin en “batılı” vokallerinden Işın Karaca, yepyeni bir tarzdaki çalışmasıyla 2010’da raflarda yerini alacak. Özenle seçilmiş çok sevilen arabesk şarkıları Selami Şahin koçluğunda seslendiren şarkıcı albümün ismini “Işın Karaca ve Arabesk Şarkılar” olarak belirledi. Başta bahsettiğimiz kontrasta vurgu yapan ve iki ayrı ucun bir araya geldiğini gösteren bu başlık ile albümü Mart ayında dinleyebileceğiz.

Akın Büyükkaraca prodüktörlüğünde gerçekleştirilen çalışmada 70 ve 80’lerde Türkiye’yi sallamış arabesk parçalar daha modern düzenlemeler ile seslendiriliyor. Şarkı isimleri henüz açıklanmadı ama bu şarkıların orijinal solistleri arasında İbrahim Tatlıses, Mine Koşan, Kibariye, Ferdi Tayfur, Esengül, Gülden Karaböcek, Bergen, Selami Şahin gibi isimler var.

Proje hakkında “Türkiye hudutları içinde, “Ben arabesk dinlemem” diyen insan sayısı çok azdır. Tabii ki ben de severek dinliyorum. Benim başkalarında duyup da kıskandığım, “Ah bunu keşke ben söyleseydim” dediğim şarkılar vardı. Onları toparlamak istedim” şeklinde konuşan Karaca, Selami Şahin koçluğunda şarkı söylemeyi yeniden öğrendiğini, kendisine inanılmaz bir vizyon açtığını ve son derece başarılı sonuçlar aldıklarını belirtti.

Şarkıcı en son, son albümünün isim şarkısı “Uyanış” klibi ile gündeme gelmişti. Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.