2007 tarihli Işıklı Yol albümünden beri sessizliğini koruyan İzel yeni bir albümle dönmeye hazırlanıyor. 2010’un bahar aylarına yetişmeni planlanan çalışma en az 10 şarkı içerecek ve bu yeni CD kesinlikle tekli formatında olmayacak. Şarkıcı klasik tarzından şaşmayacağını ve “single” modasına uymayacağını belirtti.

Ülkemizde halen teklinin albüme bir alternatif olarak görülmesi başlı başına bir mevzu.

İzel cephesinden ikinci haber ise hakkında çıkan bir başka haberle ilgili. Haber Türk gazetesindeki “Ezel?in Dayısı İzel?in albümünde şiir okuyacak” başlıklı yazının gerçeği yansıtmadığını söyleyen sanatçı şöyle konuştu:

“Albüm çalışmalarına devam etmekte olduğum bu dönemde yayınlanan bu haberden ötürü büyük üzüntü duymaktayım. Konu ile ilgili olarak Tuncel Kurtiz ile böyle bir proje için biraraya gelinmesinin gerçekliği söz konusu değildir. Yayınlanan haber, şahsımı ve Sn Kurtiz?i zor durumda bırakmış olup, dönemsel olarak karşılaştığımız bu denli asılsız haberlerin yalnızca haber konusu kişiyi değil 2. ve 3. şahısları da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle değerli basın mensubu arkadaşlarımdan bu konuyla ilgili özen göstermelerini rica eder işlerinde başarılar dilerim.”