Yerli sanatçıların sizlerin oylarıyla yükseldiği veya gerilediği liste ?StarMetre?de bu hafta:

StarMetre’nin ilk hafta sıralaması, müzik eleştirmenleri, aranjörler, şarkı yazarları ve ciddi Türk Pop takipçilerinden oluşan 12 kişinin oylamasıyla belirlendi. Ancak büyük gazetelerin anketlerinde bir araya gelen ve Gerçek Pop için 20 tane favori sanatçısını sıralayan bu isimlerin listeleri en yüksek sıradakine en fazla puan verilerek toplandı ve ortaya StarMetre’nin orijini, ilk hafta sonuçları çıktı. Bu sonuçların içine bu haftanın resmi Türkiye listesi de katıldı.

  1. Sezen Aksu
  2. Ajda Pekkan
  3. Mirkelam
  4. Tarkan
  5. Nazan Öncel
  6. Şebnem Ferah
  7. Bülent Ortaçgil
  8. Hümeyra
  9. Nilüfer
  10. Sertab Erener

Görünüşe bakılırsa Mirkelam ve Şebnem Ferah yeni çıkan albümlerinin rüzgarını iyi kullanıyor. Bülent Ortaçgil ve Hümeyra ise epeydir müzik alanında yeni çalışmalar yapmamalarına rağmen jürimizin gözünden kaçmadı. Sezen Aksu, Ajda Pekkan’ı küçük bir farkla sollayarak birinciliğe oturdu. Sertab Erener ise bu hafta ilk 5’te olan ?Açık Adres? şarkısı sayesinde son anda ilk 10’a kapağı attı.

TÜM SANATÇILAR sayfasını ziyaret edip sevdiğiniz sanatçıya oy verebilirsiniz. Sizden gelen oylarla kimin daha popüler olduğunu her hafta bu listede göreceksiniz.