Müzik dünyamıza giriş yapmaya çalışan yeni isimlerden AydınBey, 3 şarkı ve 1 remix’ten oluşan CD’sini Şubat başlarında piyasaya çıkardı. Daha önce internet ortamında videosuna rastladığımız ?Skandal? şarkısının ismini taşıyan albüm maalesef hem kısa hem de acılı olmuş. Her zamanki gibi işin kötü tarafı yorumcunun aslında belli bir potansiyele sahip olduğunu belli etmesine rağmen bunu hiç kullanamaması.

Değerlendirmeye ?Skandal?dan başlayalım. Hem çok eski, hem de çok manasız bir manevrayı yaparak eli yüzü düzgün aranjeyi ?remix? diye vurgulayıp, daha sıkıcısını orijinal versiyon olarak göstermişler. Elbette ki asıl hali albümde tamamen boş yere varolmuş. Kliplenen remix versiyonu ise bir yere kadar iyi. Şöyle ki ?suçlu zevk? denen klasmana, ucuz ama eğlenceli şarkılar listesine son derece uygun bir parça bu. Emre Irmak’a ait bestesi çok çabuk yakalıyor, Günay Çoban imzalı sözler ise ciddi bir komedi unsuru taşısa da dile dolandı mı katiyen gitmiyor. AydınBey’in uzun yıllarını Almanya’da geçirmesinden kaynaklanan bir şivesi var ama bu rahatsız edici değil (bu şarkı için), sadece yorumuyla beraber ciddi ciddi Rafet El Roman’ı andırdığından insanın dikkatini dağıtıyor.

Yine Günay Çoban’ın yazıp Serkan İzzet Özdoğan’ın bestelediği ?Lokum Gibi?de ise şarkıcının Türkçe telafuzuna biraz daha çalışması gerektiği farkediliyor. Nakaratın orta yerindeki ?lokum? deyişi, şarkının kalanındaki bir çok kelime gibi kulak tırmalıyor. Üstelik şarkı Özgün’ün ?Şeytan? şarkısının melodik olarak neredeyse aynısı. AydınBey şarkısını söylüyor, biz içimizden ?bu gece kalbimi evde bıraktım…? diye mırıldanıyoruz. Üçüncü şarkı ?Huzursuz Bebek? ise tam bir Fatih Ürek şarkısı, sadece slogan sözleri eksik. İki parça da gerçekten hiçbir albüme yakışacak işler değiller, ?Skandal?ın en azından sözlerini çıkarınca kalan ?iyi kotarılmış pop? seviyesine de ulaşamıyorlar.

Bence AydınBey, hevesini yitirmeden, bu albümü ?Skandal?dan ibaret tutmalı ve yoluna devam etmeli. Hem mankenlik, hem dans geçmişi olduğu için iddialı fiziğini ve dansa ilgisini kullanarak şimdikinden daha iyi iş çıkarması mümkün. Kameraya alıştıkça, sürekli poz vermekten ve Lara gibi dansetmekten vazgeçmesi faydasına olacaktır. Bu şarkısını alt limit kabul edip, benzer kalitede düzenlemelerle, daha ciddiye alınabilir parçalar söylerse ?Skandal? iyi bir başlangıç şarkısı olabilir, fakat bir albüm olarak kesinlikle iyi bir başlangıç albümü değil.

Not: 1.5 / 5