Mustafa Ceceli’nin ilk albümünde olacağı anons edilen bir şarkı vardı. Yaşar Gaga’nın yıllar önce yayınladığı “tek solo” albümünün en güzel şarkılarından: Mendilimde Gülüşün. Şarkının düzenlemesi, her şeyi tamamlanmıştı. Hatta internet sitelerine ilk ulaşan “şarkı listesi”nin içinde bile görünüyordu. Fakat, son anda şarkı repertuvardan çıkarıldı. Keza ben de şarkıyı Ceceli’ye çok yakıştırmış, heyecanla beklemeye başlamıştım. Peki ya neden böyle oldu? Birinci ağızdan şöyle bir açıklama geldi:

” Mendilimde Gülüşün’ün -ki en sevdiğim şarkılardan biriydi- bestecisi Alef Hamid’e meslek birlikleri aracılığıyla ulaşamadık. Albüm çıkış tarihini 15-20 gün geciktireceği için bir sonraki albüme koyacağız.”

Not: Bu arada, Yaşar Gaga’nın o albümü, herhalde en çok cover’lanan ilk albümlerden olacak. Daha önce de Keremcem, Aşıksın Gidiyorsun’u yorumlamıştı. Bir başka yeni haberi de vermiş olayım. Albümün en sevdiğim şarkılarından “Aşk Acıtır” da Nükhet Duru’nun eski vokallerinden Petro tarafından söylendi. Petro’nun albümü Stardium’dan çıkacak ve diğer bütün şarkılar Mete Özgencil imzalı. Albümün tamamını dinleme şansım oldu. Çok sağlam bir albüm geliyor. Bu müjdeyi de vermiş olalım.