0c7b44995e5f2e3f94b785d81e8a9422

Keremcem sonunda becerip, eski umut verici günlerine dönebildi. Yeni şarkısı “Sana Ferrari Gerekti“nin özellikle nakarat kısmı oldukça güzel. Klip açık ara çektiği en iyi klip. Yine takım elbisesiyle ama utangaçlığını atmış, iyi olmuş. Fakat bazı notları düşmek lazım:

1- Eski aşkına şarkı yazmak tabi ki anlaşılabilir bir şey ama sırf kız ünlü olduğundan (Yasemin Ergene) bunu magazin haberine dönüştürüp albüme promosyon yapmak kötü bir şey. Yasemin Ergene’nin “biz zaten aşk yaşamadık” demesinden daha bile kötü. Kızın şarkı yazma yeteneği de yok şimdi ne yapsın. Oturup “Sana albüm satışı gerekti” mi desin?

2- Madem klibe çok bütçe ayırmıyorsunuz ve o seti talan etmeyeceksiniz, o zaman sanki her yer yanıp tutuşuyormuş izlenimi vermeye çalışmayın. Topu topu bir (muhtemelen bozuk) ışık parçalayıp, iki maytap yakmışsınız. Klibin konusu “Keremcem tüm heyecanıyla şarkı söyledi ve etraf yandı bitti kül oldu” ise yakıverin bir iki perde, bir tane de amfi parçalayın. Funda Arar’ın bir klibi vardı zamanında “Aşksız Kal” diye, sevgilisinin evini dağıttığı. Üç liraya çekmişlerdi heralde, hiçbir şeyin gerçekten kırıldığını görmüyorduk. Ona benzemiş.

3- Keremcem’in bir ped markasının animasyon maskotuyla yaptığı “Hayallerin Peşinde” şarkısı en kibar deyişle çok kötüydü. Klibi de öyleydi. Bu “genç kız sevgilileri” bilmiyorlar ki sırf onlara hitap eden işler yaptıklarında zerre faydası olmuyor. Onların çoğu ne albüm alan tayfadan, ne de müzikten anlayıp sanata değer katan tayfadan. O yüzden Keremcem, ilk albümdeki gibi sevilesi, kişisel şarkılar yaz, müzikten anlayan insanları bağla kendine.

4- Klipteki tavırlar, bence enfes olmuş. Tek başına yaptığı danslar acaip eğlenceli. Dengesi de olmasa kafası iyi diyecektim. Arkasına 10 tane dansçı alıp önlerinde kazık gibi dikilen solistlere 10 basar.

5- Yeni albüm “Dokun” sessiz sedasız çıktı piyasaya. Henüz öncekinin üstünden 1 yıl geçmişken. Bir şans vermek lazım, ilk albümün ve bu şarkının hatırına. Ancak kapanış şarkısı “Hayallerin Peşinde”yi ben dinlemem, Keremcem kendi hayrını düşünüyorsa kimseye de dinletmesin.