Profesyonel müzik hayatına 2 sene önce Enbe Orkestrası’nın ?Kalbim? albümünde, Ajda Pekkan ile düet yaparak başlayan Eren Sandal “Sev Beni”  şarkısının başarısından sonra ilk solo teklisi olan ?Rüzgar? ile müzik marketlerdeki yerini almıştı. Eren Sandal, beste çalışmalarına yoğunlaştığı son 1 senelik süreç sonucunda ?Gönlüme Göre? adını verdiği albümünü tamamlamayı başardı. ?Gönlüme Göre? 4 Haziran 2012 tarihinde Yaşar Plak etiketi ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Albümde, 10 yeni şarkının yanı sıra ?Sev Beni? ve ?Rüzgar? adlı şarkıların farklı versiyonlarını da dinleyebileceğiz. Ağırlıklı olarak Eren Sandal şarkılarından oluşan albümde, ?Kurban?, ?Amin?, ?Ayıp Lisan?, ?Efendi? ve ?Aşk? Eren Sandal ve Ulaş Sümer imzası taşıyor. ?Son Nefes? adlı şarkının müziğinde Hazal Ata?nın desteği, ?Gel Hemen? adlı şarkının sözü ve müziğinde Eren Sandal ve Cem Gelinoğlu imzası bulunuyor. ?Sev Beni?, ?Boncuk?, ?Rüzgar?, ?Sokaklarım Tenha? ve ?Yangın Yerim? adlı şarkıların söz ve müziği ise Eren Sandal?a ait. Albüm içerisindeki 12 şarkının aranjör koltuklarında Ulaş Sümer, Sadun Ersönmez, Burak Yeter ve Hakan Özkan yer almakta.

Albümün ilk klip çalışması, aşk için mistik bir ritüel olarak kurgulanan ?Kurban? isimli şarkıya geldi. Yönetmen koltuğunda oturan Mustafa Söğütlü klibin çekimlerini 15 saatte tamamlarken, klipte Eren Sandal’a dansçı ve oyunculardan oluşan genç bir ekip eşlik etti. Bu renkli ve enerji dolu klip önümüzdeki hafta müzik kanallarındaki yerini alacak.