Barlas‘ın geleneksel rock çizgisinin dışına çıkarak, punk’tan arabesk’e, ska’dan funky’e kadar çeşitli müzik türlerini kullandığı, on şarkının yer aldığı dördüncü stüdyo albümü “Senden KalanPasaj Müzik etiketiyle 5 Nisan tarihinde müzik marketlerde yerini aldı.

“Nisan Yağmuru” haricinde bütün şarkıların düzenlemeleri Barlas tarafından yapılırken albümde yer alan şarkılarda; yaşanan ve yakın zamanda biten fırtınalı, derin bir aşkın gelgitleri ile yaşadığımız hayat ve içinde barındırdığı duygular anlatılıyor. Barlas, değişik ve kendine has yorumuyla söylediği yeni şarkılarını 2010 ve 2011 yılları arasında yazdı. Albümün kayıtları canlı olarak stüdyo ”A.M.A.T.’de, dört şarkının da vokal kayıtları ”Std.Nurkan RENDA”da gerçekleştirildi.

Mixleri Tim Aksuer masteringi de Sertaç Kaki tarafından yapılan albümde, Barlas’a sahne grubu Selçuk Eser, Hazar Aytan ve Mesut Uçar’ın yanı sıra; gitarlarda Can Şengün, Alper Erinç, Gürbüz Barlas, Göktuğ Şenkal, basta Mehmet Öztürk ve Burak Kulaksızoğlu, davulda Arbak Dal’da eşlik ederken, back vokallerde Nilay Tezsay, Ayşegül İnci,Fulya Akgün, Nicole Rona, Fulya Aydın; nefesli enstrümanda Cenk Tezil gibi müzisyen dostları eşlik etti.

“Senden Kalan”da yer alan “Collateral” adlı filmin kapanış jenerik müziği, Gren Car Motel grubunun ”Destino Deabril” şarkısının Türkçe uyarlaması “Nisan Yağmuru“, müzik hayatında grubuyla yaptığı ilk şarkısı ?Dangalak”, nakaratı Mevlana’nın ünlü bir dörtlüğünden alıntı ”100 Deme”, Umay Umay?ın 1994 yılında çıkardığı ilk albümünde seslendirdiği “Günaha Kadar” da albümün diğer sürprizleri arasında yer alıyor.

Albümün çıkış şarkısı olarak belirlenen, sözleri Barlas’a düzenlemesi Alper Erinç‘e ait olan “Nisan Yağmuru”nda yer alan şarkı sözlerinin bir bölümünde ünlü İngiliz şair T.T.Elliot’un nisan ayı anlatımlarına vurgu yapıldı. Şarkının videosunu aşağıda izleyebilir, albüm içeriğini görebilirsiniz.

 1. 100 Deme
  Söz & Müzik: Barlas
 2. Şizofren Aşk
  Söz & Müzik: Barlas
 3. Fahişe Dünya
  Söz & Müzik: Barlas
 4. Nisan Yağmuru
  Söz: Barlas     Müzik: Francisco Deluna & Rick Garcia & Renee Reyes
 5. Günah Kadar
  Söz & Müzik: Barlas
 6. Senden Kalan
  Söz & Müzik: Barlas
 7. Bu Gece De Sarhoş İstanbul
  Söz: Barlas & Ayşegül İnci      Müzik: Barlas
 8. Dangalak
  Söz & Müzik: Barlas
 9. İçesim Var
  Söz & Müzik: Barlas
 10. Karabulutlar
  Söz & Müzik: Barlas