2009’da Hadise, 2010’da Manga ile katıldığımız Eurovision Şarkı Yarışması’nın 2011 organizasyonu için TRT kolları sıvadı. Her sene büyük bir haber değeri taşıyan ve olumlu olumsuz çokça eleştiri toplayan ulusal kararın verilmesinden önce TRT Facebook’taki takipçilerinden fikirlerini istiyor. An itibarıyla 13.050 kişi tarafından takip edilen TRT sayfasında ilk anket oylamaya sunuldu.

Ülkemizi temsil etmesi için oylanabilen isimler arasında şu an Atiye, Emre Aydın, Hande Yener, Murat Boz ve Şebnem Ferah var. İlk kategori olarak bahsedilen bu beşli oylandıktan sonra, ikinci kategoride yeni isimler oylanabilecek. Turnuva mantığında düzenleneceği anlaşılan anketlerin finalinde kim ipi göğüsleyecek göreceğiz.

Eurovision sürecinde şarkıcının hayranlarının ne kadar ilgili olduğu büyük önem taşıyor. Bu sayede, bir sanatçının bu ankette kazanması, yarışmaya gitmeyi kabul ederse hayranlarının ne kadar destek olacağı konusunda fikir verecektir. Şu an lider olan Emre Aydın 1,379 oy toplamış durumda. İkinci sırayı Atiye ve Hande Yener paylaşıyor. Şebnem Ferah dördüncü, Murat Boz ise beşinci sırada.

Siz de buraya tıklayarak anketi görebilir, sevdiğiniz ismi destekleyebilirsiniz.