Müzik piyasamıza yeni olmayan elementlerle birçok yeni isim girmeye devam ediyor. Atlas Production imzalı albümüyle Nefes de bunlardan biri. “Tercih Meselesi” isimli çalışma 19 Ağustos 2010 tarihinde raflara çıktı.

Yeni şarkıcının önünde zorlu bir yol var zira sadece çıkış yapabilmeyi değil, ismini sahiplenebilmeyi de deneyecek. “Nefes” aynı zamanda yıllardır canlı performanslarıyla konuşulan ve geçtiğimiz yıl ilk albümünü kendi sitelerinden yayımlayan bir rock grubunun, Temmuz ayında albümünü yayımlayan bir rap grubunun, önceki senenin popüler bir sinema filminin ve popüler olamayan bir ATV dizisinin ismiydi. Şarkıcı bir başka şaşırtıcı olmayan tercihiyle idolü olarak Ajda Pekkan’ı gördüğünü söylüyor.

Nefes’in ismindeki aşinalığa albüm de ayak uydurmuş. Benzer klasmandaki albümlerde sık sık şarkılarına rastladığımız Murat Güneş’ten 3 şarkı, bir Selami Şahin coverı (“Başımın Tatlı Belası”) ve iki remix diskin içeriğini oluşturuyor. Tüm düzenlemeler Emre Bayar’a aitken, remixleri Suat Ateşdağlı kotarmış.

Müzik dünyasının üçüncü “Nefes”ine kariyerinde başarılar dileriz. “Tercih Meselesi”nin şarkı listesi şu şekilde:

  1. Tercih Meselesi
  2. Birincisin
  3. Başımın Tatlı Belası
  4. Sustum
  5. Tercih Meselesi (Remix)
  6. Başımın Tatlı Belası (Remix)