İki ay önce askerliğini bitirip müzikal çalışmalarına geri dönen Keremcem sürpriz bir ortaklığa imza attı. İzmirli şarkıcı, İzmirli rock grubu “Yarıkapalı” ile beraber “Bir Kalbim Var Benim” adlı bir tekli hazırladı. İşin ilginç tarafı grubun solisti Ahmet Faik Dökmeci, Keremcem’in askerlik arkadaşı ve bu birlikteliğin temelleri oraya dayanıyor. Rock müzik yapan grubun yazıp bestelediği bu şarkıyla Keremcem bir süre farklı sularda gezinecek gibi görünüyor.

Şarkıcının askerlik döneminin tek meyvesi bu değil. Keremcem yaklaşık 1.5 ay önce yine asker arkadaşı olan, Samsun Devlet Bale ve Operası Orkestra Şefi Tolga Taviş’in yönetiminde bir senfonik konser hazırlamıştı. Yüksek ilgi gören ve Keremcem’in devamını getirmek istediği bu projede “Bir Kalbim Var Benim”, Ahmet Faik Dökmeci ve Keremcem tarafından seslendirilmişti. Şimdi ise “Yarıkapalı” grubu ile hazırlanan şarkıya Genco Demirer yönetmenliğinde, Beyoğlu Rumeli Han’da bir klip çekildi. Müzik direktörlüğünü Cihan Sezer’in yaptığı bu versiyonun senfonik projeye mi, Yarıkapalı’nın sound’una mı yoksa Keremcem çalışmalarına mı daha yakın durduğunu kliple beraber göreceğiz.

Askerlik boyunca yeni şarkı yazmadığını belirten Keremcem yine de oldukça verimli bir dönem geçirmiş gibi görünüyor. Birliktelik Yarıkapalı grubu için de bir çıkış niteliği taşıyacak. Keremcem solo albümü içinse sonbahar aylarını işaret ediyor. Şarkının sözlerini aşağıda okuyabilir, senfonik konser performansını izleyebilirsiniz.

BİR KALBİM VAR BENİM

Yitirdim sonunda
Anlamsız hayal kurmayla
Geçmiyor günler ışık tutmaya

Yitirdim sonunda
Geçmiyor nefes almayla
Sürükler beni uçurumlara

Bir kalbim var benim
Veriyorum sana
Eski bir ev gibi yana yana kül olsa da
Senindir sonunda

Bir ruhum var benim
Verdiğim sana
Eski bir ev gibi yana yana kül olsam da
Seninim sonunda