Tarkan

Şarkıcının yeni albümüyle ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Tarkan’ın yeni albümünün 7 şarkısını bitirdiği, bunları Sezen Aksu onayına sunduğu, Minik Serçe’nin birini çöpe attığı, diğerleri üzerindeyse oynamalar yaptığı söyleniyor. Aynı zamanda Tarkan, Aksu’nun oğlu Mithatcan’dan bir beste aldı. Albümün Aralık’ta piyasada olması bekleniyor.

Aynı zamanda ikinci İngilizce albümünün hazırlıklarını sürdürmekte olan Tarkan’ın Rihanna’yla düet yapacağıyla ilgili dedikodular da mevcut.

Özlem Tekin

2008 yılında Cem Öcal’la evlenip, Bodrum’a yerleşen Özlem Tekin, müziğe ara vereceğini açıklamıştı. Asi rockçı hasrete daha fazla dayanamamış olacak ki İstanbul’a ve müziğe geri döndü. Kayıtları bitmek üzere olan yeni albümü Can Şengün’ün prodüktörlüğünde, Ozan Doğulu’nun stüdyosunda hazırlanıyor. Çalışmada Özlem Tekin şarkılarının yanında bir de anonim bir türkünün rock yorumu yer alacak.

Ferhat Göçer

Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması planlanan yeni Ferhat Göçer albümünün müzik direktörü ilk üç albümde olduğu gibi yine Ozan Doğulu. Çalışmada üç tane Sezen Aksu şarkısı bulunacak. Bunlarından arasından özellikle “Ah Yıllar” iddialı bir parça. Albümde eserleri bulunan diğer isimler Sinan Akçıl, Ersen Serdarlı ve Ferhat Göçer’in kendisi.

Nükhet Duru

Usta yorumcunun yeni albümü Nisan ayında dinleyicilerle buluşacak. Proje için ciddi bir çalışma temposuna giren Duru, uzun bir repertuar çalışmasının ardından çoğu Mete Özgencil imzalı olan şarkılarını belirledi.