hadise1

Hadise’nin olay şarkısı “Düm Tek Tek” sonunda ülkemizde resmi olarak yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde Belçika’da listelerde bir numaraya oturan ve orada da satışa sunulan single, Türkiye baskısında ufak çaplı bir “best of” ayarında hazırlanmış.

Düm Tek Tek: Eurovision 2009 şarkımızın son hali. Artık listelere girebileceği için (yayınlanmadan giremiyordu), video klip de yayınlanırsa zirveye çıkar, uzun süre de inmez. Önemli olan yarışmada zirvede olması tabi.

Deli Oğlan: Hadise’nin ilk Türkçe hiti. Daha geçen yaz herkes tarafından ezberlendi, sonbaharda çıkan albümde de yer alıyordu ama Düm Tek Tek kesmiyorsa, peşine de bunu dinleyin, iyice coşun.

Stir Me Up: Hadise’yi Türkiye’ye tanıtan parça. Bu aralar televizyonlarda dönen Yedigün reklamlarında da kullanıldığı için doğru bir tercih olmuş konulması. Belçika’da büyük bir liste başarısı gösteremedi bu şarkı ama gariptir, bir türlü eskimiyor.

Aşkkolik: Klipsizlikten güme gitti denilebilir heralde Aşkkolik için. Resmi yerli listede 17. sıraya kadar yükseldi ama televizyonlarda gözükmeyişi önünü kesti kısmen. Sözlerine pek bayılmam ama melodisi ve düzenlemesi oldukça eğlendirici.

A Good Kiss: Deli Oğlan’ın orijinali, 100 kat daha iyisi, Hadise’yi bana sevdiren şarkı, Avrupa’nın sevdiği Türk melodilerine kusursuz bir örnek. Bence 5 şarkının en arasında en sevilesi olanı bu. Klibindeki yüzde yüz star havası da yardımcı oluyor buna.