Tolga Futacı uzun bir aradan sonra “Aşk Olsun” adını verdiği ikinci albüm çalışması ile sessizliğini bozuyor. Albüm TLG Productions etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Tolga Futacı’yı ilk olarak dönemin en prestijli ses yarışması olan Akademi Türkiye’den tanıdık. O dönem kendine özgü ses rengi ve tavırları ile birçok kişinin beğenisini kazanan Tolga Futacı, 2007 yılında söz ve müziklerin tamamı kendisine ait olan “Cennet Bahçesi” isimli ilk albüm çalışmasını yayınladı. Müziğin ve yorumculuğun yanı sıra “Yaprak Dökümü”, “Senden Başka” gibi dönemin önemli dizilerinde yer alarak oyunculukta da başarılı çalışmalar yaptı.

Toplam 10 şarkıdan oluşan yeni albümde, 6 şarkının söz ve müziği Tolga Futacı’ya ait. Ayrıca albümde bir Sezen Aksu şarkısı olan “Başka Bahar”, yeni düzenlemesi ve Tolga Futacı yorumuyla yer alıyor.

Söz ve müziği yine Akademi Türkiye’den tanıdığımız Timuçin Özarslan‘a ait olan “Hep Beklenmez Oldun” ve sözleri Burcu Tatlıses’e müziği Tolga Futacı’ya ait olan “Hicran”, albümün önemli şarkıları olarak göze çarpıyor. 6 şarkının düzenlemesi Tolga Futacı’ya, 2’şer şarkının düzenlemesi ise Oğuz Çetiner ve Yusuf Sağlamlar’a ait.

Albümün ilk video klibi albüme adını da veren “Aşk Olsun” isimli şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Onur Yayla‘nın üstlendiği klipte Türk müzik tarihinde bir rekora imza atıldı. Akasya Aslıtürkmen ve Zerrin Arbaş’ın oyunculuklarıyla eşlik ettiği klip tek plan olarak tersten 2 kat hızlı olarak okunarak toplam 2 dakika 8 saniyede çekildi.

Albümün içeriği şu şekilde:

1. Aşk Olsun
Söz & Müzik: Tolga Futacı
2. Başka Bahar
Söz & Müzik: Sezen Aksu
3. Düğün
Söz & Müzik: Tolga Futacı
4. Dokunmadan Sevemezsin
Söz & Müzik: Tolga Futacı
5. Mutluluk Masalı
Söz & Müzik: Tolga Futacı
6. Kime Ne
Söz & Müzik: Tolga Futacı
7. Hicran
Söz: Burcu Tatlıses Müzik: Tolga Futacı
8. Bırak Git
Söz & Müzik: Tolga Futacı
9. Hep Beklenmez Oldun
Söz & Müzik: Timuçin Özarslan
10. Dokunmadan Sevemezsin (Oğuz Çetiner Versiyon)
Söz & Müzik: Tolga Futacı