6 günde 8000’den fazla oy toplayan ve yılın ilk büyük müzik ödülleri arasına giren Gerçek Pop 2011 Ödülleri‘nde adaylar kıyasıya bir rekabet içinde. İşte adaylık sayılarıyla başı çeken isimler.

4 ADAYLIK

Bu sene 4 adaylık kapmayı başaran isimler Model, Teoman, Hadise ve Hande Yener oldu.

Model, “Değmesin Ellerimiz” ile En İyi Tekli, “Diğer Masallar” ile En İyi Albüm ve En İyi Rock Albüm, yıl içindeki genel performansıyla En İyi Rock Sanatçısı dallarında aday.

Bu sene müziği bırakan Teoman ise “Aşk ve Gurur” ile En İyi Albüm ve En İyi Rock Albüm, “Bana Öyle Bakma” şarkısı ile En İyi Düet ve yıl içindeki genel performansıyla En İyi Rock Sanatçısı dallarında aday.

Hadise, En İyi Dans Videosu dalında çifte adaylık kaptı. “Superman” ve “Aşk Kaç Beden Giyer?” bu kategoride, “Aşk Kaç Beden Giyer?” aynı zamanda En İyi Dans Tekli dalında aday. Şarkıcı yıl içindeki genel performansıyla En İyi Kadın Sanatçı dalında da aday olmayı başardı.

Hande Yener, “Unutulmuyor” ile En İyi Dans Videosu, “Atma” ile En İyi Dans Tekli ve En İyi Düet dallarında aday. Son adaylığı ise Eurovision’a Kim Gitmeli kategorisinden.

 

3 ADAYLIK

Bu sene 3 adaylık kapmayı başaran isimler Murat Boz, Gülşen, Eylem, Gülçin ve Halil Sezai oldu.

Murat Boz, “Geri Dönüş Olsa” ile En İyi Tekli, yıl içindeki genel performansıyla En İyi Erkek Sanatçı ve Eurovision’a Kim Gitmeli kategorilerinde aday.

Gülşen, “Sözde Ayrılık” ile En İyi Tekli, En İyi Video ve  yıl içindeki genel performansıyla En İyi Kadın Sanatçı dallarında aday.

Eylem, “Bugün Burda” albümü ile En İyi Albüm, “Hayat Devam Eder” ile “En İyi Video” ve Eurovision’a Kim Gitmeli kategorilerinde aday.

Gülçin, “Ara Ara” ile En İyi Dans Tekli ve En İyi Dans Videosu dallarında adaylığı kaptı. Diğer adaylığı Eurovision’a Kim Gitmeli kategorisinde.

Halil Sezai ise “Seni Beklerken” ile En İyi İlk Albüm, “Paramparça” ile En İyi Düet ve yıl içindeki genel performansıyla En İyi Erkek Sanatçı dallarında aday.

 

2 ADAYLIK

Gece: En İyi Tekli (Ben Öldüm), En İyi Rock Albüm (Gece)

Sıla: En İyi Tekli (Boş Yere), En İyi Kadın Sanatçı

Rafet El Roman: En İyi Tekli (Direniyorum), En İyi Erkek Sanatçı

İskender Paydaş: En İyi Tekli (Sensiz Olmaz Ki), En İyi Albüm (Zamansız Şarkılar)

Mustafa Ceceli: En İyi Tekli (Sensiz Olmaz Ki), En İyi Erkek Sanatçı

Sezen Aksu: En İyi Tekli (Unuttun Mu Beni), En İyi Albüm (Öptüm)

Ajda Pekkan: En İyi Tekli (Yakar Geçerim), En İyi Kadın Sanatçı

Ogün Sanlısoy: En İyi Albüm (Ben), En İyi Rock Albüm (Ben)

Ferhat Göçer: En İyi Albüm (Seni Sevmeye Aşığım), En İyi Erkek Sanatçı

MFÖ: En İyi Albüm (Ve MFÖ), En İyi Rock Sanatçısı

Emre Aydın: En İyi Klip (Son Defa), Eurovision’a Kim Gitmeli

Aynur Aydın: En İyi Klip (Yenildim Daima), En İyi İlk Albüm (12 Çeşit La La)

Atiye: En İyi Dans Videosu (Budur), Eurovision’a Kim Gitmeli

Bedük: En İyi Dans Videosu (Disco Breaker), En İyi Dans Tekli (Ful Animasyon)

Gülben Ergen: En İyi Düet (Şıkır Şıkır), En İyi Kadın Sanatçı

Nilüfer: En İyi Rock Albüm (12 Düet), En İyi Düet (Erkekler Ağlamaz)

Sinan Akçıl: En İyi Dans Tekli (Atma), En İyi Düet (Atma)

 

1 ADAYLIK

Deniz Seki (En İyi Tekli), Mor ve Ötesi (En İyi Klip), Yonca Lodi (En İyi Klip), Bengü (En İyi Kadın Sanatçı), Kenan Doğulu (En İyi Erkek Sanatçı), Gökçe (En İyi Rock Sanatçısı), Kolpa (En İyi Rock Sanatçısı), Seksendört (En İyi Rock Sanatçısı), Multitap (En İyi Rock Albüm), Can Bonomo (En İyi İlk Albüm), Mabel Matiz (En İyi İlk Albüm), Neyse (En İyi İlk Albüm), Simge (En İyi İlk Albüm), Demet Akalın (En İyi Dans Tekli), Volga Tamöz (En İyi Dans Tekli), Hepsi (En İyi Dans Tekli), Murat Dalkılıç (En İyi Dans Tekli), İrem Candar (En İyi Düet), Bülent Ersoy (En İyi Düet), Tarkan (En İyi Düet), Şebnem Ferah (En İyi Düet), Ömür Gedik (En İyi Düet), Mustafa Sandal (En İyi Düet), Akustikhane (En İyi TV Programı), Kulis (En İyi TV Programı), Mehmet’in Gezegeni (En İyi TV Programı), Müzik Hattı (En İyi TV Programı), O Ses Türkiye (En İyi TV Programı), Ses Bir Ki Üç (En İyi TV Programı), Ahmet Kamil Taşkın (En İyi Radyo DJ), Duygu Kurtez (En İyi Radyo DJ), Fırat Baran (En İyi Radyo DJ), Michael Kuyucu (En İyi Radyo DJ), Onur Yar (En İyi Radyo DJ), Yasemin Şefik (En İyi Radyo DJ), AveaMuzik.com (En İyi Web Sayfası), EsenShop.com (En İyi Web Sayfası), Fizy.com (En İyi Web Sayfası), Grooveshark.com (En İyi Web Sayfası), TTNETMuzik.com.tr (En İyi Web Sayfası), TurkcellMuzik.com

HEMEN SİZ DE OY VERİN