2012 yılının Mayıs ayında Azerbaycan’ın Bakü kentinde düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcimiz belli oldu. Dün TRT’nin yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurulan isim Can Bonomo oldu. Geçtiğimiz sene çıkardığı albüm ve yaptığı konserlerle ses getiren şarkıcı Gerçek Pop 2011 Ödülleri‘ne de “En İyi İlk Albüm” dalında aday. İngilizce şarkı ile Eurovision?a gitmeyi planlayan Bonomo, 1 ay içinde TRT?ye 3 şarkı teslim edecek. Bonomo?nun klip, kostüm, koreografi gibi konularda ise tamamen kendi kreatif ekibiyle çalışmak istediğini TRT?ye ilettiği öğrenildi.

Can Bonomo tercihi, genellikle eleştiriyle karşılanan TRT seçimlerinin aksine sosyal ve sosyal olmayan medyada iyi tepkiler aldı. Müzisyenlerin hemen hepsi tercihi doğru bulup sanatçıya başarılar diledi. Gelen yorumlardan birkaçı şöyleydi:

JoyTurk: Eurovision’da Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo’ya JoyTurk olarak başarılar diliyoruz.

Number One: Bu seneki Eurovision Temsilcimiz Can Bonomo’yu tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyoruz! 🙂

Bedük: Can Bonomo’ya cok sevindim! harika bir parçayla ve gösteriyle katılacağından eminim net!

Mehmet Tez: Benim için de sürpriz oldu açıkçası, ama ben gayet olumlu karşılıyorum. Zaten iki ay önce ‘Can Bonomo Eurovision’a gitmeli’ diye bir yazı yazmıştım… Çünkü benim önerim daha genç, gelecek vaadeden ve pop olan ama daha alternatif müzik yapan insanların oraya gitmesi.

Ömür Gedik: Can bonomo eurovizyon a eglenceli bir sarki ve super bir sovla gelebilir. Hatta gelecektir. Enerjisi ve kafasi musait. Ben destekliyorum.

Dream TV: Can Bonomo’nun Eurovision yolcusu. Bonomo’yu tebrik eder, başarılar dileriz.

Hande Yener: Benim güzel ülkemi, eurovisionda kim temsil ederse, başarılı olmasını dilerim. Can bonomo’yu da aynı hislerle destekliyorum.

Haşmet Babaoğlu: TRT’nin Eurovision kararlarındaki cesur seçimlerine hayranım. Olabildiğince avantgarde davranıyorlar ve beni şaşırtıyorlar… Can Bonomo çok yeni parladı, ona güvenmeleri de ilginç, ama çok yetenekli bir müzisyen.

Armağan Çağlayan: Koskoca “muzik uzmaniyim” diyenlerin, “Can Bonomo mu? Hic duymadim” demeleri en hafifinden ayip. Dinazorluk boyle bir sey iste!

Onur Baştürk: Can Bonomo herkese surpriz oldu herhalde. Ama Can Bonomo iyidir, “bana bir saz verin” sarkisiyla katilsa keske. Yeni sarkiyla ugrasilmasa.

Burcu Güneş: “Can Bonomo” benim için sürpriz değil. TRT’yi bu cesur kararından ve yeniye açık bir isimle katılma kabulünde kutlarım.. Hayırlısı..

Rahşan Gülşan: Allah Can Bonomo’yu şerrimizden korusun:)

Geveze: Bana sorarsanız Can Bonomo eğlenceli keyifli bir solist, ama sonuç ne olur bilmiyorum, ne yazar onu da bilmiyorum açıkçası. Bu TRT’nin subjektif bir tercihi, Can Bonomo’yu değil de Müslüm Gürses’i de seçebilirlerdi.

Murat Dalkılıç: Can Bonomo her türlü kıvırır bu işi!

Keremcem: Can Bonomo, genç, enerjik ve yetenekli. Bir de iyi bir şarkı yaparsan kim tutar seni…

Yiğit Karaahmet: Can bonomo’dan hamileyim.

Can Bonomo’nun kendisi ise dün akşam konuk olduğu TRT Ana Haber Bülteni’nde şu açıklamaları yaptı: