Hadise, Hülya Avşar, Murat Boz ve Mustafa Sandal’ın jürisi olduğu yetenek yarışması O Ses Türkiye‘nin düello roundunda sona gelindi. Yapılan son düetlerle aynı şarkıyı söyleyen yarışmacılardan birinin yoluna devam ettiği karşılaşmalar bitmiş oldu. Yarışmanın sıradaki bölümleri canlı olacak ve ilk canlı yayın 1 Ocak’ta yapılacak. Düellolar şu şekilde sonuçlandı:

HADİSE‘NİN TAKIMI

Gökçe Özgül – Elif Şimşek düello yaptı. Lady Gaga’dan “Bad Romance” şarkısını seslendirdiler. Gökçe kazandı.

MURAT BOZ‘UN TAKIMI

Biriz Özbakır – Özer Balkan düello yaptı. Sezen Aksu & Özdemir Erdoğan düeti “Küçük Bir Aşk Masalı”yı seslendirdiler. Özer kazandı.

MUSTAFA SANDAL‘IN TAKIMI

Müge Yılmaz – Fırak Köseoğlu düello yaptı. Sezen Aksu’dan “Keskin Bıçak” şarkısını seslendirdiler. Müge kazandı.

Düelloların ardından jüriler birer yarışmacısını daha eleyerek canlı yayınlara gitmeye hak kazanan takımlarını açıkladı. Bu son eleme için 9 kişilik her takımdan 7 kişi güvenceye alındı, diğer ikisi takımda kalan sekizinci kişi olmak için performans sergiledi. İşte sonuçlar:

HADİSE‘NİN TAKIMI

Bihter Erkmen, Gökhan Koç, Gökçe Özgül, Gizem Coşkun, Zeynep Türköz, Buse Fulya Yılmaz, Nurullah Çukan güvendeydi. Elif Şengül ve Hüda Nached seçmelerde söyledikleri şarkıları tekrar seslendirdiler. Kazanan ve takımda kalan isim Elif Şengül oldu. Hüda yarışmaya veda etti.

MUSTAFA SANDAL‘IN TAKIMI

Betül Bayram, Dilek Özak, Nursena Ökten, Müge Yılmaz, Bora Gölbaşı, Mehmet Yenigün & Koray Polat, Cansu Ceren Gönen güvendeydi. Merve Temel ve İbrahim Şevki seçmelerde söyledikleri şarkıları tekrar seslendirdiler. Kazanan ve takımda kalan isim İbrahim Şevki oldu. Merve yarışmaya veda etti.

HÜLYA AVŞAR‘IN TAKIMI

Pelin Kırım, Emrah Uğur Yurum, Barış Ekmen, Merve Mete, Fatma İşcan, İrem Derici, Şahin Giray güvendeydi. Fırat Akcan ve Berrak Çetinkaya seçmelerde söyledikleri şarkıları tekrar seslendirdiler. Kazanan ve takımda kalan isim Fırat Akcan oldu. Berrak yarışmaya veda etti.

MURAT BOZ‘UN TAKIMI

Oğuz Berkay Fidan, Dicle Olcay, Melis Kar, Erman Taylan Baykal, Derya Avcı, Melek Nur Katırcıoğlu, Ayça Aral güvendeydi. Samet Çelebi ve Özer Balkan seçmelerde söyledikleri şarkıları tekrar seslendirdiler. Kazanan ve takımda kalan isim Özer Balkan oldu. Samet yarışmaya veda etti.