Murat 3, geçtiğimiz yaz ?Mucize İşler? etiketiyle dijital platform üzerinden yayınlanan ?Ben Bunları Hak Etmedim? isimli şarkısı ile müzikseverlerle tanışmıştı. Balkan ezgileri taşıyan eğlenceli şarkı aynı zamanda Bergüzar Korel, Tolgahan Sayışman ve Altan Erkekli?nin başrollerinde oynadığı ?Aşk Geliyorum Demez? adlı filmin müziği olarak da dikkat çekti. Murat 3, ikinci şarkısı ve bu şarkıya çekilen film tadındaki videosu ?Dönmem? ile müzik yolculuğuna kaldığı yerden ama bu kez çok duygusal bir şarkı ile devam ediyor.

Sözü ve müziği, ilk şarkıda olduğu gibi Murat 3’e, aranjesi Murat Engin?e ait olan “Dönmem” yakında Pasaj Müzik etiketiyle çıkacak olan albümün en dikkat çekecek romantik şarkılarından biri olacak. Hüzünlü bir ayrılık hikayesini anlatan şarkının video klibine New York sokakları ev sahipliği yaptı. Videonun yönetmeni Cengiz Korkmaz, senaryo ise Murat 3’e ait. Klibin kurgusu ise aynı zamanda albümün müzik prodüktörlüğünü de yapan çok yönlü müzisyen Murat Engin’e ait. Çekimleri 5 gün süren videonun, ön hazırlık çalışması New York’ta çekim yapmanın bürokratik zorlukları sebebiyle bir haftadan fazla sürdü. Şehrin farklı popüler mekanları, senaryonun flashback kurgusuna fon oluştururken, aynı zamanda da şarkının romantik duygusunu destekliyor.

Farklı ses rengi ve tarzı ile dikkat çeken Murat 3, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Konser Şarkıcılığı ile Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Şan Bölümü mezunu. “Dönmem” videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.