Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Funda Arar, Türkçe yavaş müzik radyosu Joy Turk’te yayınlanan “Joy Türk Buluşmalar” programına konuk oldu ve Gökhan Çınar’ın kendisi ve son albümü “Aşkın Masum Çocukları” ile ilgili sorduğu soruları cevapladı.

Arar, yeni albümü “Aşkın Masum Çocukları”nın diğer albümlerine göre daha çok duygusal şarkılardan oluşan bir albüm olduğunu, ilk dinleyişten itibaren dinleyicileri hırpaladığını söyledi. İnsanları çok üzmek istemediğini, şarkılarının güzel anılar, güzel duygular bırakmasını istediğini belirten şarkıcı “Hayatımızda hüzün de var, şarkılar da bunun bir parçası. O yüzden bizim albümlerimiz böyle, yapacak bir şey yok” dedi.

Albümdeki Aysel Gürel parçalarıyla ilgili sorulan soru için Aysel Gürel’in hayatında önemli bir yeri olduğunu, yazdığı sözlerinin hiç eskimediğini, çok eskiden yazdığı sözlerin hala insanların yüreğini yaktığını ve sonraki albümlerinde de Aysel Gürel sözleri olacağını söyledi.

İnanılmaz bir magazin furyasının olduğu dönemde ilk albümünü yaptığını, o dönemde insanların gündemde olmak için trajikomik olayların içinde yer aldığını söyleyen Funda Arar, kendi adına risk aldığını, aksi takdirde gündelik bir şarkıyla çıkmış olsa, o çarkın içinde kendisinin de olacağını söyledi. “Şarkılarımla insanların hayatlarında önem taşıyan bir insan olmak istiyorum” diyen Arar, “bunu da yaptığınız işle, duruşunuzla, söylemlerinizle belirlersiniz. İşini severek ve sayarak yapan insanın muhakkak zamanı gelecektir.” şeklinde devam etti. İlk albümünün popülerite çarkının içinde olmayan riskli bir albüm olduğunu söyleyen Funda Arar işine olan sevgisi, saygısı ve sabrıyla bugünlere geldiğini ekledi.

Şarkı söylemenin mesleği olduğunu, yapılan işin popüler kültür içinde bir iş olduğunu, bunun abartılmaması gerektiğini söyleyen Funda Arar, “Kimse yaptığı işle ilgili böbürlenmesin, ‘ben şöyle ustayım, ben şöyle sanatçıyım’ demesin. Birazcık mütevazi olup kendimizi yukarılarda görmeyelim” dedi.