?Diyorum Ki? ismiyle piyasaya çıkan Onor Bumbum‘un ilk albümü, modern zaman aşk hikayelerini anlatan düşük tempolu şarkılardan oluşuyor. Albüm isminden hareketle Onur, şarkılarının tümünü ikinci tekil şahıslara, yani doğrudan dinleyenin kulağına söylüyor. Sanatçının 7 yıldır biriktirdiği şarkılarını bir araya getirdiği çalışmada, bütün söz ve müzikleri kendisine ait olan 10 parça yer alıyor. Genç neslin elektronik müzik cambazları arasında gösterilen Onur, albümünde kendi icadı olan yazılım ve enstrümanları da kullanarak yaptığı işi kendi adına paha biçilemez bir hale getirdiğini dile getiriyor.

2005 yılında Nokia Süper Sound yarışmasında finale kalan, 2006 yılında bir çok ünlü müzisyenin kariyerlerinin başlangıç noktası olarak gördüğü Tuborg Roxy Müzik yarışmasında ?Jüri Özel Ödülü? alan Onor Bumbum, 2010 yılında ise Red Bull Müzik Akademisi?nde ülkemizi o yıl temsil eden tek Türk olarak Londra?ya gitti. 2010 yazında da dünyanın en büyük elektronik müzik festivallerinden biri olarak görülen Barcelona Sonar Müzik Festivali?nde ülkemizi temsil etti.

Masteringi Babajim Stüdyoları’nda yapılan albümün canlı kayıtlarında Duygu Demir çello, Fehmi Alatan trompet ve  Murat Kirkit gitar çaldı. Albümün ilk video klibi ?Dokun? isimli parçaya çekildi. Klibin yönetmenliğini Begüm Koçum, post prodüksiyonunu ise İsmet Kurtuluş üstlendi. Klipte şarkıcıya bugüne kadar birçok klipte rol almış olan oyuncu Yeşim Tunç eşlik etti.

İTÜ Müzik İleri Araştırmaları Merkezi Ses Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Onor Bumbum, kendi albüm kayıtlarının dışında bir yandan da reklam ve film müzikleri alanında çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca müzisyen arkadaşı Emir Yargın?la birlikte kurduğu, elektronik altyapılı bir cover grubu olan The Bananas ile yaptıkları canlı peformansları, geniş bir dinleyici kitlesini peşinden sürüklüyor.

Karalama Müzik etiketli diskin ilk klibi “Dokun”u ve şarkı listesini aşağıda görebilirsiniz. Şarkıcının resmi sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

  1. Kuğu
  2. Vurursun Patlar
  3. Harcadık
  4. Aynı Yollar
  5. Bi Dur
  6. Dokun
  7. Şimdilik Dayanamıyorum
  8. Uyu Uyan
  9. Hayatın
  10. Üç Gün