“Takıntı” adlı radyo teklisinin ardından, Aydilge‘nin yeni albümü ve video klibi de yolda. Albümleri, romanları, akademik başarıları ve çok yönlü kişiliği ile müzik piyasasına kendine özgü renkler katmayı sürdüren Aydilge, yeni albümü “Kilit” ile yaptığı çıkışı devam ettirecek.

Rock katkılı tınıları, kendine has vokali ve sahne şovlarıyla Aydilge, tüm dinleyicilerine ?Artık kilitlerinizi açma ve duygularınızı özgür bırakma zamanı!? diye sesleniyor. 2009 yapımı “Sobe” albümü gibi yine DSM etiketiyle raflarda yerini alacak olan “Kilit” albümünün ilk klibi ise aynı adlı parçaya çekiliyor. “Takıntı” klibinin yönetmeni Gökhan Palas yönetmenliğinde, Öykü Onur Tanyel‘in prodüktörlüğünde çekilen klipte 1804 yapımı tarihi bir ev ve 2010 yapımı postmodern bir konser mekanı kullanılıyor.

Sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait olan “Kilit”in çekimlerinde Ceylan Zigoşlu’nun Aydilge için tasarladığı özel kostümler kullanıldı. Aydilge’nin yeni saç ve makyaj tasarımını ise Toprak Şeker üstlendi. Video önümüzdeki günlerde yayında olacak.