“Kağıt Evler” isimli albümüyle yılın en başarılı işlerinden birine imza atan Emre Aydın, şarkıları kliplendirirken albüm sırasını da bozmuyor. “Bu Yağmurlar” ve “Alıştım Susmaya” şarkılarından sonra yeni video “Hoşçakal”a çekildi. Duygusal şarkının söz ve bestesi Emre Aydın’a, düzenlemesi Mats Valentin’e, ney aranjmanı ise Sıla ile olan çalışmalarından tanıdığımız Efe Bahadır’a ait.

Cemil Ağacıklıoğlu’nun yönettiği, Zekariya Tekin’in görüntü yönetmenliğini üstlendiği klip Kartal sahili açıklarındaki bir yük gemisinde çekildi. 14 saat süren çekimlerde Aydın’a Hollandalı oyuncu Shannon Phillips eşlik etti. Kayıtlar 11 Ağustos’ta yapılmasına rağmen video sonbaharda yayına gireceği için şarkıcı yaz sıcağında kalın kıyafetlerle kamera karşısındaydı.

Emre Aydın’dan son haberler kliple bitmiyor. Rockçı, Ekim’de Avrupa turnesinde olacak. 9 Ekim’de Münih, 10 Ekim’de Nürnberg, 13 Ekim’de Gent, 14 Ekim’de Amsterdam, 15 Ekim’de Köln, 16 Ekim’de Zürih, 23 Ekim’de Berlin, 24 Ekim’de Hamburg Emre Aydın’ı ağırlayacak şehirler arasında.

“Hoşçakal”ın klibini ve şarkı sözlerini aşağıda görebilirsiniz.

HOŞÇAKAL

Sen hiç görmedin
Su vermeye benzedik
Plastik çiçeklere
Hiç görmedin

Sen hiç görmedin
Dans ettik durmadan
Kırık camlar üstünde

Sen öyle sana benzeyen her şey gibi
Erirken avuçlarımda ben
Unutuyorum

Hoşçakal
Olacaklar sensiz olsun
Daha durmam boşluklarında ben
Unutuyorum

Sen hiç görmedin
Baştan böyle yazılmış
Yok kimsesi kimsenin
Hiç kimsenin

Sen hiç görmedin
Sonu baştan yazılmış
Bitti bitti bitti kelimelerim.