“Merhaba” albümüyle yaz aylarında gündemde olan Murat Dalkılıç, albüm şarkılarına çektiği üçüncü klibini yayınladı. Şarkıcı, 1 senelik “La Fontaine” ve baharda karşımıza çıkan “Külah”tan sonra albümdeki birçok hızlı şarkıyı es geçip orta tempo “Kıyamadım İkimize“ye şans veriyor. Yönetmen olarak da kendisine şans veren şarkıcı tiyatro eğitiminin pratiğini bu şekilde yapmaya karar vererek görevi üstlenmiş.

Belli ki bir klibi ilginç yapmak için yurtdışında kaydedilmesinin yeterli olduğunu düşünen birçok yerli sanatçıya katılan Dalkılıç’ın yeni videosu sadece Almanya’da araba sürme, yürüme ve gitar tıngırdatma sahnelerinden oluşuyor. Video bu yaklaşımı sayesinde kaçınılmaz olarak Rafet El Roman kliplerini akla getiriyor. Taze bir şarkıcının albümdeki garanti hitlerin yerine bu şarkıyı gündeme getirmesi ne kadar şaşırtıcıysa, iki videodur hiçbir attraksiyona girişmemesi de o kadar şaşırtıcı.

Gerçi albümün büyük kozları “Dönmem” ve “Merhaba Merhaba” unutulmuş değil. Bunların ilki yine Dalkılıç yönetmenliğinde Almanya’da kliplendi, ikincisi ise sırada bekliyor. Murat Dalkılıç, Özhan Piliçci ve Yılmaz Taner tarafından yazılan “Kıyamadım İkinize”nin klibini aşağıda izleyebilir, şarkı sözlerini görebilirsiniz.

KIYAMADIM İKİMİZE

Ölümcül aşklar vardır ya kaderi zorlayan
Ben kader bekçisi oldum bir tek toz kondurmadım
Sen şimdi gidiyorsun ya halimi bir gram sormadan
Ruhumu unuttun galiba olanlara zor dayansam da
Lütfen şunu unutma

Dayanamadığın anda
Katlanamadığın zamanda
Gururun son bulduğunda
Umarım orda olurum

Gerek var mı sence kaçıp gitmek ne çare
Zor durumlarda bile kıyamadım ikimize
Kıyamadım sevgimize