Yakın zamanda çıkan kliplerin tümüne yetişmek mümkün değil. Size olabildiğince fazlasını sunabilmek adına son günlerde izleyici karşısına çıkan bazı ilgi çekici videoları seçtik.

BURCU GÜNEŞ – TAMAMDIR

Videoyu Filmline ekibinden K. Ulaş Elgin yönetti. Yapımcılığını Bedran Güzel, görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu, kurguyu ise Ayhan Çetiner üstlendi.

TAMAMDIR: ?Bir tanem her daim hayatında kalmak sözü versem / Tutabilir miyim tutabilir miyim? / Seninle her durumda var olmayı istesem / Sona giden yollarda olabilir miyim olabilir miyim? / Her durumda sınanmaya hazırım ben / Gücümü önce Tanrı?dan sonra gözlerinden aldım ben / Bu yüzden mutluyum hayata minnettarım ben / Yanıltmaz umarım kalbimi seneler / Tamamdır / İnanıyorum ben aşkıma / Üzmez o beni sarar beyaz beyaz pamuklara / Devamdır / Ölene kadar senin bu kalp / Güveniyorum sana hadi al al ona iyi bak?

BORA UZER – FIRIL FIRIL AŞK

Cornetto’nun geçtiğimiz sene Bedük’ün bestelediği, “aş kendini, gel aşka” temasını bu sene de Bora Uzer kullandı. Videoyu Emir Khalilzadeh yönetti, frizbi kullanımlı videoda Uzer’e Frisbee şampiyonu Claudio Cigna eşlik etti.

FIRIL FIRIL AŞK: “Heyecanlıyım kıpır kıpır / Paylaşasım var içimdeki tüm enerjiyi / Duruşun bile fıkır fıkır / Anlatasım var gördüklerimi herkese / Fırlattım sevgimi yoluna / Uçan kırmızı kalbimi / Kendisi tut tut tut sende kalsın / Hatırlarsın sana hissettiklerimi sınırı yok / Her şeyi boşverdim hiçbir şey umrumda değil 7 Sadece seni istiyor canım / Aş kendini gel aşka / İlk kez senle baş döndüren başlangıçtan tatlı sona / Aş kendini gel aşka / Mutluluktan fırıl fırıl / Dört dönesim var etrafında sıkılmadan / Işığın rengin pırıl pırıl / Sensiz tadı yok hayatın örtüştük düştük dillere”

AYŞE ÖZYILMAZEL – İSTANBUL’UN KIZLARI

Şarkıcı New York’ta iki şarkısını birden kliplendirdi. Yaz sonrasına saklanan “Taşıyo Baksana”dan önce “İstanbul’un Kızları” izleyiciyle buluştu. Klibin yönetmenliğini Sedat Doğan, görüntü yönetimini ise Emre Başaran üstlendi. Videoda albümün büyük kısmını kotaran Mert Ekren’i de izlemek mümkün.

İSTANBUL’UN KIZLARI: “Çok çekersin nazından / Deniz kokan havasından / Zordur mutlu etmesi / Olduramazsın / İlk değilsin son değilsin / İnan çok çekeceksin / Gözü kara değilsen / Kaldıramazsın / Dokuz canlı pek havalı / 24 saat yaşamalı / Pabucunu ters giydirir / İstanbul?un kızları / Dokuz canlı pek havalı  / 24 saat yaşamalı / Öldürmez süründürür / İstanbul?un kızları / Eminim ve kendimi bilirim / Yok ki seni tavlamak gibi bir niyetim / Ama aşkımı görmezden gelebilir misin / Seven bir kalbi çöpe atabilir misin / Seni anlaması zor gibi / Durma devam et biraz daha yor beni / Kocaman bir şehir İstanbul / Bulabilirsen benden iyisini bul / New York Londra ve Paris / Hiçbirinde gelmiyor bu tatlı his / Boğazın kokusu karışır havaya / Hadi durma vur güm güm davula / Var mı eğlence / Aklına biz gelelim aşk denince / Söyle ki efkarımız dağılsın / Haydi söyle durma Ayşe”

ÖZGÜN – İSTİKLAL

Şarkıcı “Yeni” isimli teklisinin ilk klibi için eğlenceli sözleriyle dikkat çeken “İstiklal”i seçti. Şarkının sözleri Osman Hekimoğlu, müziği Ender Çabuker?e ait.

İSTİKLAL: “Tam yılın aşk aylarında / İstiklal barlarında / Her gece coşarken / Tüm sıkı dostlar yanımda / Boş kadehler masamda / Dolarken taşarken / Onu gördüm karşımda / Bir edepsiz merhaba / Geldi ve ansızın oturdu / İnadına / Bir of çekip ?Allah? dedim / Böylesini ben hiç görmedim / Diğerleri sadece sevebilir ama bense uğruna ölebilirim / Bir ah çekip dünya dedim / Bu gece bana dar mı her yerin / Gözlerime baksan inanacaksam söyle rakı rakı rakı rakı büyük”

ÖZLEM TEKİN – KİMSE BİLMEZ

Sevilen rockçının yeni klibi albümün dikkat çekici şarkılarından “Kimse Bilmez”e geldi. Yönetmen koltuğunda Serdar Gözelekli ve Eyüp Küçükosman’ı görüyoruz.

KİMSE BİLMEZ: “Kimse bilmez ömür boyu dert oldum / Kendimi aramaktan yoruldum / Düşüp yollara bir derman buldum / Seni gördüm göreli sana tutuldum / Kimse bilmez bir ömür sürüklendim / Her sabah yeniden ümitlendim / Bakıp aynaya ne sözler verdim / Seni gördüm göreli aşka dilendim / Boyuna posuna havasına yandığım / Bilmeden yoluna yanına kapısına düştüğüm / Eline dizine yatağına yattığım / Gönlünü gözünü sözünü canını sevdiğim / Kimse bilmez bir ömür gelip geçti / Bu tarlada ne ekinler yetişti / Dön bir bak bana gözlerim gülüyor / Seni gördüm göreli mevsim değişti / Seni gördüm göreli dünyam değişti”

YILDIZ TİLBE – BU EVDE SEN’LE

Şarkıcı 14. albümü “Hastayım Sana”nın ikinci klibini ismi imla hatalı fakat oldukça sevilesi “Bu Evde Sen’le” şarkısına çekti. Diskin oldukça ağır isim şarkısına çekilen klibin ardından daha iyiye doğru kocaman bir adım atıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Neredeyse altı dakikalık şarkının klip için kesilmeyişi de bir başka ilginç nokta.

BU EVDE SEN’LE: “Bu evde senle her köşesinde / Ne yerdeyim ne gökte / Beni seninle tanıştıranlar / Hepsi girsin cennete / Yüzün benim gökyüzüm / Ağlarım bulutluysan / Tenimdir ipek örtüm / Örtmezsen uyuyamam / Yani sensiz olamam / Sözün benim başüstüm / Dinlemezsem ölürüm / Sıcak mutlu bir huzur / Bağışlar öpücüğün / Yani sana doyamam / Kimse anlamaz beni / Senin bir bakışın çözer / Gözlerin hayat dolu / Ölümsüz aşkı müjdeler / Kimse tutamaz beni / Senin bir çağırman yeter / Hem bu hem o dünyada / Bana senin aşkın yeter / Bu evde senle her köşesinde (Bu evde senle salonda holde) / Ne yerdeyim ne gökte / Beni seninle tanıştıranlar / Hepsi girsin cennete / Gel benim canım gel, gel / Al beni sana ver, ver / Sev beni hadi çok, çok / Ayrılık bize yok, yok / Tadım tuzum lezzetim / Vazgeçilmezim benim / Güneş seni görmese / Düşer kalırdı yere / Sen beşinci mevsimsin / Sesin en güzel şarkım / Yanında hoştur canım / Olmasaydı günahı / Sana hemen tapardım / Gel antidepresanım”