Hadise, 16 Mayıs akşamı düzenlenen Balkan Music Awards ödül töreninde Balkanların en iyi kadın sanatçısı seçildi. Romanya’dan Inna, Yunanistan’dan Anna Vissi, Sırbistan’dan Emina Jahovic, Sırbistan’dan Lepa Brena ve Türkiye’den Hadise’nin yarıştığı kategoride Hadise en fazla oyu alarak birinciliği göğüsledi. İlk defa düzenlenen ödül töreni 11 Balkan ülkesinin katılımıyla Bulgaristan temelli televizyon kuruluşu Balkanika TV tarafından organize edildi. Sofya’da gerçekleşen törene yağmura rağmen binlerce izleyici katıldı.

Katılan ülkelerin her birinden seçilen bir şarkı da “En İyi Şarkı” kategorisinde adaydı. Türkiye ayağında Atiye (Salla), Manga (Dünyanın Sonuna Doğmuşum), Murat Boz (Sallana Sallana), Nil Karaibrahimgil (Seviyorum Sevmiyorum) gibi rakiplerini “Fast Life” şarkısıyla geride bırakan Hadise bu şarkısıyla tören sahnesinde bir performans sergiledi. Kategorinin kazananı ise “Ljubavi” şarkısıyla Sırbistan’dan Jelko Yoksimovich oldu. Yoksimovich aynı zamanda “Balkanların En İyi Erkek Sanatçısı” kategorisininde de kazandı.

Türkiye’den bir başka adaylık, “Balkanların En İyi Erkek Sanatçısı” kategorisinde yarışan Murat Boz’undu. Gecede Hadise’ye karşı kaybeden Anna Vissi, “Stin Pira” şarkısıyla “Balkanların En İyi Videosu” ve “Balkan Müziği’nin Gelişimi ve Yaygınlaşmasına Katkı” ödüllerini Yunanistan’a götürdü. Geçtiğimiz sene, aynı tarihte (16 Mayıs 2009) Eurovision sahnesinde beraber bulunan Hadise ve Sakis Rouvas, en iyi şarkı dalında yine birbirlerine karşı yarıştılar fakat Türkiye ve Yunanistan bu sefer ilk 4 ülke arasına giremedi.

Geceden Hadise’nin performansını izlemek için buraya, ödülünü teslim alışını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.