Atiye, 12 Mayıs Çarşamba gecesi İTÜ Fest dahilindeki konserinde bir şeyi gösterdi: kendisi ve kulvarındaki diğer sanatçılar büyük sahnelere çıkmayı hak ediyorlar. Artık yavaş yavaş eskimeye başlayan 90’lar sonu, 2000’ler başı çıkışlı neslin aksine genç isimler hazırladıkları şova dahil oluyorlar çünkü. Atiye, dansla çok içiçe bir şarkıcı olarak neredeyse yorumculuğu kadar iddialı bu alanda. O yüzden bir an önce yeterince tecrübe edinip, bir orkestra ve dans ekibini taşıyabilecek sahnelerin müdavimi olmalı.

Atiye’nin saati yanlış bir planlama ile 19.30’da gözüküyordu. Bir üniversite şenliğinde hava kararmadan önce kimse şenlik alanından ayrılmadığı için stadyumun dolmasını beklerken 2 saat gecikmeli çıktı sahneye. Açılışı orkestrası yaptı. ?Macera? isimli uvertür şarkıdan sonra Atiye, ?Günaydın? ile sahneye çıktı. Asıl başlangıç ise dansçıların da katılımıyla icra edilen ?Muamma? idi. Söz olarak zayıf bir parça olmasına rağmen mükemmel düzenlemesi ve koreografisi ile tam bir giriş şarkısı ?Muamma?. Peşine ?Deli Ya?, ?Salla? gibi en büyük Atiye hitlerini dinledik.

Cover konusunda geniş bir yelpazesi var genç yorumcunun. Amy Winehouse’dan ?You Know I’m No Good?, Janet Jackson’dan ?That’s The Way Love Goes?, Beyonce’den ?Deja Vu?, Tarkan’dan ?Aacayipsin?, Sezen Aksu’dan ?Hadi Bakalım? gibi şarkıları dinleme imkanı bulduk. Fakat ilk yarının yıldızı, dinleyici tarafından bu kadar sahiplenildiğini bilmediğim ?Kal?dı. Atiye şarkıya girmeden önce seyirciye ?bu akşam benim için Teoman olur musunuz? diye sordu, kalabalık da bu görevin hakkını verdi. Ciddi bir katılımla söylenen şarkıdan sonra dansçılar solo şovlarını yaptılar ve ikinci yarı ?Dondurma? ile başladı.

?Dondurma? muhtemelen bu yaz Atiye’nin büyük kozu olacaktır. Henüz tanıtılmadan bile konserlerin epey eğlenceli anlarından birini oluşturuyor. Peşine Nazan Öncel imzalı ?Aşkına Da Sana Da?yı ve ilk albümden ?Hali Hali Hal? şarkısını dinledik. Bu Arapça ? Türkçe karışımı şarkıda, seyirci de, dansçılar da, Atiye de tam anlamıyla kıvama gelmişti artık. Mesele şu ki daha çok konser tecrübesiyle bu ?kıvama gelme? anı gitgide konserin başlarına doğru yaklaşacaktır. ?Hali Hali Hal? neredeyse sonuydu.

Atiye sahneyi Bedük’e teslim etmeden önce ?Salla? ile veda etti. Dansçılarla uyumu, güçlü vokalleri, son derece keyifli setlisti, rakiplerinden çok farklı ve kendine özgü giyim tarzı kesinlikle övgüyü hak ederken, konser boyunca arkada boş duran ekran biraz burukluk verdi diyebilirim. O anlamda da bir hazırlık yapsa şov 3 ? 4 yıldır piyasada olan biri için gerçekten mükemmel olabilirmiş. Yine de 20 küsür şarkı boyunca kesintisiz canlı söylemek ve dans etmek herkesin harcı değil. Bu anlamda Atiye haksız yere şişirilmiş bir sürü yeni kadın şarkıcıdan çok daha umut verici anlayanların gözünde.