Sony Music’in en uzatmalı projelerinden Barbaros kendi ismini taşıyan ilk albümünün çıkış parçasını (“6. His”) sonunda yayınladı. 2009’dan beri ismi kulislerde dolaşan ve en kısa tabiriyle “daha genç ve kaliteli bir Ferhat Göçer” olarak betimlenen Barbaros yıllardır canlı performanslarıyla da konuşuluyordu.

Genç şarkıcının albümü dokuzu Türkçe, biri Fransızca olmak üzere 10 şarkıdan oluşuyor. Albümün süpervizörlüğünü Zeynep Talu üstlendi. Çıkış şarkısı ise Şehrazat imzalı “6. His” oldu. Şarkıyı TTNET Müzik portalı üzerinden dinleyebilirsiniz.

Barbaros İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı opera şan bölümü mezunu. Haldun Dormen’den müzikal eğitimi aldı ve çeşitli müzikal eserlerde sahneye çıktı. Barış Manço, Leman Sam, Harun Kolçak, Nükhet Duru gibi isimlerle geri vokal tecrübesi edinen Barbaros aynı zamanda Ajda Pekkan’ın 2008 yaz konserlerinde konuk sanatçı olarak birçok şehir gezmişti. Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Yunanca, Rusça dillerinde eserler seslendiren genç şarkıcının sahne tecrübesi yerli isimlerle sınırlı değil. Barbaros, İtalyan tenorlar Alessandro Safina ve Patrizio Buanne ile de aynı sahneyi paylaşmıştı.