Yerli sanatçıların sizlerin oylarıyla yükseldiği veya gerilediği liste ?StarMetre?de bu hafta:

Öncelikle daha ilk haftadan gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkürler. StarMetre’nin daha ilk haftasında oylarınızı esirgemediniz, ilk 10’da büyük değişiklikler olmasa da kalanında inenler çıkanlar, yeni girişler oldukça fazlaydı.

  1. Sezen Aksu
  2. Ajda Pekkan
  3. Nazan Öncel
  4. Tarkan
  5. Mirkelam
  6. Şebnem Ferah
  7. Sertab Erener
  8. Hümeyra
  9. Bülent Ortaçgil
  10. Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil sonunda ilk 10’a kapağı atarken, Mirkelam ?en beğenilen solo erkek sanatçı? makamını Tarkan‘a devretti. Nazan Öncel ilk 3’e girerek zirvede bir bayanlar birliği oluşturdu. Sertab Erener ise ilk günlerde hem artı hem eksi oylar alsa da haftanın sonuna doğru puanını ve sırasını yükseltti.

Listenin geri kalanında en büyük çıkışı Hande Yener yaptı. 26. sıradan 11. sıraya sıçrayan sanatçı kılpayı bir farkla Nil’in gerisinde kaldı. Benzer bir çıkış da Gülşen‘den geldi. Yeni albümünün rüzgarını arkasına alan sanatçı bu hafta 16 numarada. Haftanın en çok konuşulan isimlerinden Mercan ise listeye 39 numaradan giriş yaptı. Bu haftanın en yüksek girişi bu oldu. Diğer yeni girişler arasında Ertaç Arbay ve bu hafta resmi Türkiye listesinin birincisi Gökhan Tepe dikkat çekiyor.

TÜM SANATÇILAR sayfasını ziyaret edip sevdiğiniz sanatçıya oy verebilirsiniz. Sizden gelen oylarla kimin daha popüler olduğunu her hafta bu listede göreceksiniz.